Mgr. Petra Urbancová

fyzioterapie - podologie - shiatsu
telefon: 732 405 049
5. května 660, 252 41 Dolní Břežany

Bc. Martina Faladová

Bakalářský titul jsem získala na FTVS UK a nyní dokončuji na téže fakultě navazující magisterské studium. Ihned po absolutoriu jsem nastoupila do jedné z pražských poliklinik, kde jsem se setkala s velkým množstvím diagnóz. Měla jsem tu možnost pracovat s klienty s chronickými bolestmi zad, hlavy, se skoliózou, s lidmi trpícími tinnitem, závratěmi, s klientkami po porodu nebo s lidmi v poúrazových či pooperačních stavech. Mezi mými klienty byli i sportovci z nejrůznějších odvětví, kteří řešili buď akutní potíže pohybového aparátu, či přicházeli z preventivních důvodů. Dále působím jako fyzioterapeutka u fotbalového týmu starších žákyň pražské Sparty.

Vnímám člověka jako celek a tímto směrem se snažím ubírat i terapii s klientem, tedy pojmout a řešit problém komplexním přístupem a neřešit jen důsledek, nýbrž i příčinu obtíží. Během práce s klienty využívám prvky klasické fyzioterapie, jako jsou mobilizace kloubů a páteře, práce s měkkými tkáněmi a sestavení pohybové terapie na míru. Ráda dále využívám prvky presury a pracuji se svalovými trigger pointy a hledám, zda nedochází k řetězení problémů do vzdálenějších segmentů. Svou terapii zakládám na tvrzení, že vhodný pohyb léčí, a tak se snažím klienty motivovat a naučit je k problému přistupovat aktivně.

Ve svých volných chvílích se zajímám i o psychologii. Jsem si vědoma propojení mezi tělem a duší, a proto je pro mě samozřejmostí ke každému člověku přistupovat klidně, trpělivě a pečlivě naslouchat. Mým velkým koníčkem je i kresba nebo malování. Baví mě o fyzioterapii smýšlet také jako o určité formě umění ve smyslu zabývání se i těmi nejmenšími detaily s následným propojováním do výsledného díla. Volný čas vyplňuji převážně sportem, hraji aktivně fotbal a věnuji se silovému tréninku v posilovně. V minulosti jsem hrála florbal a nárazově se věnuji některým bojovým sportům.

 

 

Mgr. Petra Urbancová

5. května 660, Dolní Břežany

mobil:  732 405 049

© 2024 PUrehab  |  ič. : 76646696, firma je zapsána v živnostenském rejstříku MěÚ Mariánské Lázně, není plátce DPH