Mgr. Petra Urbancová

fyzioterapie - podologie - shiatsu
telefon: 732 405 049
5. května 660, 252 41 Dolní Břežany

Jak funguje aromaterapie

Aromaterapie je metoda známá už od dob starých Egypťanů. Využívá vlastností esenciálních olejů, které si vytváří samy rostliny. Je to systém, který rostlině slouží k vlastní ochraně, zvyšuje její obranyschopnost, schopnost samoléčení, regenerace, ale i kontaktu s okolím.

Při masáži se esenciální olej nanáší přímo na kůži, odkud dále prostupuje do krevního řečiště a šíří se celým tělem. Ovlivňuje tak mnohé fyzické i psychické procesy v těle. Kromě krásné masáže tedy dostáváte navíc i účinky olejů, které pro vás vytvořila sama příroda. Zároveň je olej přidán i do difuzéru, čímž je účinek ještě prohlouben.

 

Jak to probíhá

Aromaterapeutická masáž trvá 55 minut.

Nejprve spolu probereme, co vás trápí. Na základě toho společně vybereme vhodné oleje. Vybírat můžete i jen podle vůně. V rámci jedné masáže si můžete vybrat až 3 esence, které se postupně přimíchají do kvalitního přírodního nosného oleje a nanesou na kůži. Pomocí masáže je vmasíruji především do oblasti páteře, šíje a chodidel, ale nevynechávám ani ostatní oblasti zad.

 

Účinky aromaterapie

Masáž zlepšuje cirkulaci krve a pomáhá k hojení. Pomáhá tělu i psychice, uklidňuje, relaxuje a zmírňuje napětí. Uleví od svalové bolesti.  Podporuje zdraví a správnou funkci vnitřních orgánů, menstruční cyklus a také imunitní systém. používají se během těhotenství, porodu a poporodní fáze, kdy zmírní ranní nevolnosti, zlepší pružnost kůže, pomohou naladit a uvolnit, zlepší poporodní hojení. Užitečné jsou i při menopauze, kdy zmírňují návaly. Pomáhá obnovit duševní bdělost, pocit harmonie, lehkosti a proudící energie.

Po masáži byste měli cítit klid a uvolnění.

 

Kdy jsou esenciální oleje vhodné

Na aromaterapii můžete přijít kdykoli.

Je vhodná pro každého, váš zdravotní stav pouze ovlivní, jaké oleje vybereme a na co se masáž zaměří. Při konzultaci mě informujte o vašich zdravotních omezeních, těhotenství, kojení i alergiích. Podle toho vše přizpůsobím.

 

Používám pouze 100% přírodní esenciální oleje

Pro aromaterapii využívám 100% přírodní čisté oleje doTERRA, které jsou v terapeutické kvalitě. Tak mohu zaručit bezpečnost při kontaktu s kůží a maximální efekt terapie.

Tyto oleje si u mě můžete také zakoupit a odnést domů. Poučím vás o jejich bezpečném použití, abyste z jejich užitku měli co nejvíce.

 

Mgr. Petra Urbancová

5. května 660, Dolní Břežany

mobil:  732 405 049

© 2023 PUrehab  |  ič. : 76646696, firma je zapsána v živnostenském rejstříku MěÚ Mariánské Lázně, není plátce DPH