Mgr. Petra Urbancová

fyzioterapie - podologie - shiatsu
telefon: 732 405 049
5. května 660, 252 41 Dolní Břežany

  • 01_fyzioterapie_purehab.jpg

Ve své praxi využívám moderní, ale i léty prověřené metody, které kombinuji podle potřeby, tak aby se Vašemu tělu udělalo lépe. Ať už se jedná o problém akutní nebo chronický, vždy existuje způsob, jak pomoci, abyste opět mohli pracovat, sportovat, prostě dělat vše, co vás baví.

Pracuji s dospělými, dětmi, pomáhám těhotným i ženám, kterým se otěhotnět nedaří, sportovcům, ale i nadšeným zahrádkářům. Hledám příčiny vašich obtíží, které jsou často jinde než samotná bolest, a napravuji je. Naučím vás, jak svému tělu rozumět a jak si pomoci sami.

 

Akutní fyzioterapie

Při řešení akutních potíží je výhodou začít co nejdříve, proto jsou u mě standardem velmi krátké objednací termíny. Dobře vedená fyzioterapie umí zázraky i u velmi akutních obtíží, jako je například výhřez meziobratlového disku, akutní blokáda nebo bolest z přetížení. Jemnými metodami pomůžu tělu utišit bolest, zmírnit otok, zahájit léčení. Využívám i kinesiotaping. Poradím, co s denním režimem, čemu se vyhnout a co naopak pomůže. Pokud se váš stav opakuje, najdeme spolu příčinu a odstraníme ji. Když akutní bolest ustoupí, naučím vás, jak se svým tělem správně zacházet, aby se znovu neobjevila.

 

Fyzioterapie dlouhodobých obtíží

Obtěžuje vás konkrétní bolest už delší dobu? Nebo opakovaně pozorujete vznik bolesti například po emotivní rozepři nebo fyzické zátěži? Je to varovný signál vašeho těla, že je potřeba něco udělat. Jestliže neuděláte nic, signály zesílí a bolest se zhorší. Může přijít migréna, brnění do rukou, ústřel krční páteře nebo zánět šlachy. Příčiny těchto bolestí bývají většinou velmi vzdálené místu, kde se nejvíc projevují. Vaše pohybové stereotypy, postura, návyky, svalové dysbalance, to vše rozhoduje o tom, jak se cítíte. Společně vaše pohybové stereotypy změníme, tak aby vám prospívaly.

 

Fyzioterapie dětí

I děti mají někdy akutní obtíže, ale častěji řešíme tzv. vadné držení těla, tedy skoliózu, hrbení, vypouklé břicho nebo třeba nohy do X. Na místě je fyzioterapie i tehdy, když má dítě problém s jemnou motorikou, špatně píše, nebo bývá nesoustředěné, případně brzy unavené. Včasnou diagnostikou a správným cvičením a pohybem můžeme dosáhnout skvělých výsledků. Dobře vyvinuté tělo zvládne víc a nebolí.

 

Rehabilitace při neplodnosti

Pomáhám řešit tzv. funkční sterilitu, kdy není zjevná příčina, ale otěhotnět se nedaří. Práce s tělem a hlavně stále stejně skvělá metoda Ludmily Mojžíšové dokáže překvapit. Naučím vás, jak cvičit, jak aktivovat pánevní dno a zvýšit tak pravděpodobnost otěhotnění.

 

Rehabilitace těhotných

Těhotné ženy může potrápit spousta potíží a bolestí, od kterých umí fyzioterapie pomoci. Ať už je to inkontinence, bolest v bedrech, v SI kloubech, bolesti rukou a zápěstí, nebo chcete jen preventivně pečovat o svoje tělo. Rehabilitace těhotných je specifická, s měnícím se tělem se také mění postupy, které využívám. A jako bonus se můžete nechat hýčkat masáží shiatsu pro těhotné.

 

Rehabilitace sportovců

Jste po akutním zranění a chcete co nejrychleji zpět do tréninku? Váš pooperační stav kolene nebo kyčle se nelepší? Trpíte bolestí, která zhoršuje váš výkon, nebo vás donutila s vaším oblíbeným sportem přestat? Nic vás nebolí, ale chcete pravidelnou preventivní péči, aby vás nic ani bolet nezačalo? Naučím vás správně posilovat i protahovat, kompenzovat vaše sportovní aktivity, odstraním akutní bolesti a zlepším vaši svalovou koordinaci i rovnováhu.

 

Mgr. Petra Urbancová

5. května 660, Dolní Břežany

mobil:  732 405 049

© 2024 PUrehab  |  ič. : 76646696, firma je zapsána v živnostenském rejstříku MěÚ Mariánské Lázně, není plátce DPH