Mgr. Petra Urbancová

fyzioterapie - podologie - shiatsu
telefon: 732 405 049
5. května 660, 252 41 Dolní Břežany

Blog

image

Distorze neboli vymknutí hlezenního kloubu je mezi sportovci nejčastěji prodělaný úraz na dolních končetinách. Co se ale vlastně stane a jaké jsou příznaky? A jak se u nás takové zranění léčí? To se vám pokusím zodpovědět v následujících odstavcích.

image

První obutí začne řešit každý rodič hned, jak se dítko začne stavět na vlastní nohy. Jak na to, aby se mohla noha správně vyvíjet? Informace jsou někdy rozporuplné, tak bych chtěla sepsat hlavní body, kterými se řídit z pohledu fyzioterapeuta a s ohledem na správný vývoj nohy a chůze.

image

Když řeším bolesti chodidel, deformity, ale třeba i bolesti a nestabilitu jiných kloubů, nepřestává mě překvapovat, kolik lidí má nefunkční palec u nohy. Palec je přitom v podstatě nejdůležitější prst na noze.

image

Už jste se setkali s výrazem barefoot obuv? Váháte, zda je to jen nová módní vlna, nebo na tom něco je? Dnes se zaměříme na to, v čem jsou výhody nošení této obuvi a jaké benefity/úskalí mohou přinést tělu.

image

Věděli jste, že bolesti zad jsou druhým nejčastějším onemocněním v ČR a pátou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti? Dlouhodobé sezení a práce u počítače jsou jedním z faktorů, který způsobuje nevyvážené zatížení pohybového aparátu a tím spoustu obtíží.

image

Nedávno se mi přes portál na volné noze dostal do ruky tento článek o rizicích kardiovaskulárních onemocnění při dlouhém sezení. Znovu jsem si uvědomila, že většinu mých klientů tvoří lidé, kteří tráví většinu svého dne v sedě.

Mgr. Petra Urbancová

5. května 660, Dolní Břežany

mobil:  732 405 049

© 2023 PUrehab  |  ič. : 76646696, firma je zapsána v živnostenském rejstříku MěÚ Mariánské Lázně, není plátce DPH